Különös történetek

Történt már veled valami megmagyarázhatatlan? szeretnéd megosztani ezt,mert a környezetedben senki nem ért meg? írd meg a gottogirl@freemail.hu-ra és majd közzé teszem ezzel is segítve magadon és más hasonló helyzetű egyénen

Egy kedves olvasóm most írt nekem, hogy erről is írhatnék. Belátom igaza van. akkor vágjunk is bele.


Definíciója: A tudatos álmodás az álmodás egy fajtája, melynél az alvó személy tisztában van tudatállapotával, felismeri, hogy épp álmodik, és jártasságától függően bármely elemét befolyásolhatja vagy meghatározhatja. A tudatos álmot éber álomnak, tiszta álomnak vagy (az angol lucid dream kifejezésből) lucid álomnak is nevezik. Az éber álmodás egyaránt lehet spontán, vagy szándékosan előidézett élmény.

Elsajátítása:    A tudatos álmodás megtapasztalásához többféle módszer áll rendelkezésre, közös jellemzőjük, hogy a személy tudatát, gondolkodását felkészíti az álombéli tudatosságra, a tudatra ébredésre.


Valóságteszt:  A legegyszerűbb, leggyakoribb és egyben leginkább sikerrel kecsegtető módszer az úgynevezett „valóságteszt”. Az alany a mindennapi helyzetekben, például vásárláskor, utcán sétálva, táplálkozás, tisztálkodás közben stb. megvizsgálja saját magát, gondolkodását és környezetét, hogy olyan körülményeket találjon, amit esetleg csak álmodás vagy épp nem álmodás közben tapasztalhat. Ez a szokása előbb-utóbb álmában is előjön, ahol álom állapotra utaló jeleket fog felfedezni, s ez előidézheti a tudatos álmot. A valóságteszt során az alanynak érdemes felidézni az aznapi dátumot, visszaemlékezni, milyen ruhát vett fel, mit evett, felidézni, mi vár rá még aznap. Az álmodás során valószínűleg ezekre nem vagy csak nehezen emlékszik, és azonnal rájön, hogy épp álmodik. Ha viszont a valóságtesztet könnyelműen, figyelmetlenül végzi, akkor álmában a tesztelés során szintén könnyelmű lesz, és hamis adatokat fog felidézni, így a tudatra ébredés nem fog sikerülni.


Jelzőkészülék: Az alvásnak több fázisa van, az álmodás túlnyomórészt a REM fázisban történik. Jellemzője a gyors szemmozgás, szabálytalan légzés, a mozgatóizmok átmeneti lebénulása (alvásparalízis). Egy készülék a gyors szemmozgás érzékelése esetén jeleket küld az alvó személynek (például fényvillanásokat a szemhéjra), aki ezt érzékeli és tudatára ébredhet.


Tudat megőrzése az elalvás során:  Ez tekinthető a legnehezebb módszernek. Elalváskor az alany tudatánál marad: a külvilág ingerei helyett fokozatosan az elméje által gyártott ingereket kezdi felfogni, és megtapasztalja az alvási paralízist is (ez utóbbi kellemetlen is lehet, az okait nem ismerőknek gyakran félelmetes élmény).


Jellemzői:   A tudatos álmodásnak annyi módszere és sajátossága lehet, ahány tudatos álmodó létezik. Van, aki egyetlen álmára sem emlékszik, másnak tanulnia sem kell a tudatos álmodást, mert enélkül is így álmodik. Az első élmények általában néhány másodpercesek/percesek, és homályosan felfogottak. Az álmodó a siker izgalmától eleinte könnyen felébredhet, vagy beleeshet olyan csapdákba, mint például a hamis felébredés. Ebben az esetben az alany azt hiszi, hogy felébredt a tudatos álmából, ám valójában még mindig álmodik, viszont már nem tudatosan. Még hamis felébredés sem kell ahhoz, hogy az élmény során a tudatosságot elvesztve bármikor átcsússzon hagyományos álomba. Léteznek az ébredést elősegítő, és a tudatos álmot meghosszabbító technikák is. Ha az álmodó elvesztené az uralmát az álom felett, vagy bármilyen oknál fogva fel akar ébredni, elég ha fixálja a tekintetét. Ezzel a valóságban megszünteti a szem REM-mozgását, és felébred. Ha viszont úgy érzi, hogy közeledik az ébredés, elég ha álmában körbeforog párszor. Ez általában segít meghosszabbítani a tudatos álmot. Az érzékelés tökéletesen valósághű lehet. A mozgás, látvány, hang, íz, szag, tapintás elevensége és tisztasága teljesen megtéveszthetné az alanyt, ha nem tudná, hogy csupán álomról van szó.

forrás: http://hu.wikipedia.org/wiki/Tudatos_%C3%A1lmod%C3%A1s


A tudatos álom egy olyan állapot, amikor az ember álmodik, de saját maga irányítja az eseményeket. Mindeközben teljesen tudatában van annak, hogy álmodik, tökéletesen tisztában van azzal, hogy fizikai teste az álomvilágtól messze pihen. Az érzékek többnyire hihetetlen erősek, pontosan úgy mint a "való világban". Néha talán jobbak is. Az általános érzékelés lenyűgöző élményt nyújt. Gyakorlatilag ugyanúgy érezzük magunkat, mint most, amikor ébren vagyunk, csak éppen bármit megtehetünk. Repülhetünk, lebeghetünk, villámot szórhatunk a kezünkkel, vagy éppen átsétálhatunk egy falon.


Azonban a tudatos álom nem csak játszadozásra használható. Segítségével megismerhetjük önmagunkat álomélményeinken, álomalakjainkon keresztül. Hosszabb távon akár a tudatalattinkban eltemetett múltba is visszatekinthetünk, esetleg újraélhetjük az eseményeket.

A tudatos álom technikája nem bonyolult, és megtanulható. Akár 1-2 napon belül is érhetünk el sikereket. Ez az oldal összegyűjti a lehetséges technikákat is.Összességében elmondható, hogy ha sikerül egy ilyen állpontba kerülnünk, elképesztő, és életre szóló élményben lesz részünk. Majd ha már tudatosan is el tudjuk érni, Elkezdhetjük segíteni a tudatunkat. Amennyiben az átvett cikkek között valaki esetlegesen jogsértő, vagy saját tartalmat talál, kérem haladéktalanul jelezze! A kívülről átvett cikkeknél igyekszünk körültekintően eljárni, de nem zárható ki egy esetleges önhibánkon kívüli jogsértés.


MI AZ A TUDATOS ÁLOM? Az alábbiakben megpróbálom megfogalmazni röviden, de közérthetően a saját tapasztalataim alapján, mi az a tudatos álom. Mivel minden ember más és más, ezért személyenként lehetnek eltérések, de agyunk közel azonos szerkezete miatt az élmények, benyomások nagyrészt mindenkinél ugyanazok, mint ahogy a rendes álomban is. A tudatos álom egy olyan állpot, amikor álmodunk, de az álom közben tökéletesen tudatunknál vagyunk, épp úgy mint most, amikor olvassa ezt a cikket. Minden tökéletesen élethű, a kép teljesen éles, tiszta. Itt azért azt fontos megjegyezni, hogy a sima, nem tudatos álomban is tökéletesen tiszta és éles a kép, csak a tudatos álommal ellentétben, a sima álomra homályosan emlékszünk - többekközött - pont amiatt, mert tudatunk csak nagyon tompán van jelen. A tudatos álmunkban érzünk illatokat, érzéseket, fájdalmat, a tárgyak fizikai valóját, a tárgyak, anyagok felületét, és szinte minden teljesen részletesen, aprólékosan, akár milliméteres méretben is megfigyelhető. És pontosan annyira tisza az agyunk, és a tudatunk, mint most, amikor ezt olvassuk. Éppen ezért nehéz álmunkban rájönni arra, hogy álmodunk, mert még a gyakorlott tudatos álmodók is meglepődnek néha, hogy mennyire hihetetlenül valóságos minden álmunkban. Nehéz megkülönböztetni. Azonban egy kis gyakorlással elsjajátítható, napi 5 perc gyakorlás már elég lehet az első sikerek eléréséhez.


MIT CSINÁLHATUNK TUDATOS ÁLOMBAN? A tudatos álom közben szinte bármit megtehetünk komolyanbb következmények nélkül. Repülhetünk, vezethetünk autót, ehetünk, ihatunk, szerelmeskedhetünk, vagy éppen gyakorohatjuk kedvenc számunkat gitáron. A legrosszabb ami történhet velünk tudatos álom közben az, hogy felébredünk. :) MIRE JÓ A TUDATOS ÁLOM? Én személy szerint eddig leggyakrabban puszta szórakozásra, az alomvilág felfedezésére használtam. Azonban a leírások szerint a tudatos álom magasabb szintjei tudatalattink megismerésére, a múlt tökéletes képi felidédésére - akár magzati korig visszamenőleg - vagy mentális betegségek lekűzdésére is használható. És ami a legfontosabb, amikor tudatos álom közben egy álomalakkal beszélgetünk, akkor tulajdonképpen a saját tudatalattinkkal társalgunk. Erre normális esetben sohasem lenne lehetőségünk. Ez rengeteg lehetőséget nyit meg előttünk.

forrás:http://www.tudatos-alom.hu/index.php



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 14
Tegnapi: 7
Heti: 56
Havi: 165
Össz.: 73 168

Látogatottság növelés
Oldal: tudatos álmodás
Különös történetek - © 2008 - 2024 - gottogirl.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen adja a tárhelyet, és minden szolgáltatása a jövőben is ingyen ...

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »